sohbetodalari

sohbetodalari

Sohbet

İnternetin hayatımıza girmesinden sonra çeşitli web siteleri aracılığı ile kullanıcılarına yeni arkadaşlıklar kurma imkanları sunan birçok sohbet sitesi hizmete sunulmuş ve güzünüze kadar gelişerek hizmetlerine devam etmişlerdir. Günümüzde çok çeşitlilik gösteren bu sitelerin her biri kullanıcılarına farklı imkanlar sunmakta, daha kolay ve güvenilir arkadaşlıklar kurma fırsatları vermektedir.

 

Sohbet

 Sohbet herhangi bir planlama yada önceden hazırlık yapılmadan, arkadaşça hoş vakit geçirme”

amacı taşıyan karşılıklı söyleşi, yârenlik, hasbihâl anlamına gelir. Bu tamamı ile sade, içten bir iletişim şekli olduğu gibi insanların sosyal çevresini belirlemedeki en önemli unsurlardan birisi sayılır.

 Çoğunlukla günlük konulardan, hatıralardan, yâd edilerek senli benli samimi bir üslup kullanılarak yapılır. Böylece duygu okur yazarlığı olan kişilerin birlikte geçirdiği zaman eğlenceli bir hale gelir. Diyalog içerisinde nükte, nüktedan, mecaz, hoş sohbet gibi kavramlarda geçer. Peki sohbet odaları bu tanımın neresinde ?

 https://sohbet.page birbirinden çok uzakta olan insanların internet üzerinden konuşarak arkadaş olmasına yada anlık iletişim kurmalarına olanak sunan Türkçe bir sohbet sitesidir. Bunun ne demek olduğu hakkında biraz daha konuşalım.

 irc yıllardır popülaritesini koruyan, internet üzerinden yeni kişilerle sohbet edebilmeyi sağlayan en eski ve bilinen ilk online Chat sistemidir. Açılımı ise ''internet relay Chat'' dır. Türkçeye çevirdiğimizde, anlayacağımız şekli internet söyleşisi, sohbeti, muhabbeti demektir. Her kullanıcı için amaç; farklı kişilerle tanışıp anlık mesajlaşmak, bağlı kaldığı zamanlarda ortak ilgi alanlarına sahip olduğu gruplar yada tekil kişiler ile vakit geçirmektir.

Bu konuşma şeklinde ele alınan konular derinlemesine incelenmez, doğruluğu yada ispatı üzerine kafa yorulmaz. Genel anlamı ile espri ağırlıklı, iğneleyici, diğer kullanıcıların dikkatini çekmeye, popülarite yakalayama yönelik bir içeriğe sahiptir. Kelimeler kısa kısa cümleler devriktir. Nadirde olsa bir kısım tarafından, tartışma niteliği taşıyan konular üzerinde fikir alış verişi yapılıp, yeni bir şeyler öğrenme yolu ile insanlar tanımayı seçenlerde vardır.

Tabiî ki içinde bulunulan ortamda kimse kimseyi tanımaz bu durum daha rahat konuşabilmeyi de beraberinde getirir. Karşılıklı sohbet için tercihler karşı cinsten yana kullanılır. Buradan sonrası için bilmeniz gereken en önemli unsur ''internet sohbeti'' tehlikeli olabilir. Kimseye güvenmeyin! Sohbet odalarını sadece boş vakitlerinizde hiç bir amacı ve hiçbir şeye faydası olmayan yerler olarak değerlendirin.

 

 24/03/2021
0 Poster un commentaire

Inscrivez-vous au blog

Soyez prévenu par email des prochaines mises à jour